Naujienos

6 patarimai, kaip sėkmingai planuoti sezoninio verslo metus

Kaip planuoti verslo metusKiekvienam verslui būdingas tam tikras sezoniškumas. Jeigu Jūs, pavyzdžiui, nuomojate dviračius Palangoje – natūralu, kad Jūsų verslas jaus pakilimą vasaros sezono metu. Jeigu užsiimate arbatžolių prekyba, tikėtina, kad pardavimų piką pasieksite šaltuoju periodu, o ypač prieš Kalėdas.
Pateikiame keletą patarimų, į kuriuos siūloma atsižvelgti, norint išvengti sezoniškumo sukeliamų nuostolių, o minusus paversti privalumais, padėsiančiais sėkmingai plėstis.

Išstudijuokite savo bazines išlaidas.

Bazinės išlaidos – tos išlaidos, kurios nekinta ir kiekvieną mėnesį bei sezoną išlieka tokios pačios. Prie tokių išlaidų priskiriama patalpų nuoma, draudimas, paskolos išmokos. Įsivertinę šias išlaidas apskaičiuokite ir vidutinę kintamų išlaidų sumą – komunalines sąskaitas ir kitus smulkius mokesčius. Tokiu būdu Jūs galėsite planuoti paskirstyti savo pajamas taip, kad padengtumėte šią sumą kiekvieną mėnesį ištisus metus.

Susiplanuokite metus iš anksto.

Turėti išankstinį metinį planą yra svarbu, o ypač sezoninio verslo atstovams. Susiplanuoti savo veiklą, lėšų paskirstymą bei veiklos rezultatus metiniu lygmeniu yra paprasčiau nei sekti kiekvieno mėnesio veiklą atskirai. Be to, suplanuotos išlaidos metams į priekį padės geriau įsivertinti, kokią sumą turite sutaupyti pačio darbymečio įkarštyje, ir kaip ją paskirstyti metų eigoje, kad vėliau netektų susiveržti diržų ir būtų galima tolimesnė verslo plėtra bei investicijos į reikiamą inventorių.

Piko metu neišlaidaukite.

Jeigu jūsų versle juntamas sezoninis pajamų augimas, darbų ir gaunamų pajamų įkarštyje neskubėkite išlaidauti. Tuo metu rekomenduojama taupyti. Tuomet, aprimus darbams, galėsite atsikvėpti  ir skirti laiko situacijos įvertinimui, apsvarstyti, kur geriausia investuoti savo gautą pelną.

Fiksuokite kiekvieną savo žingsnį.

Sudarinėkite lenteles ir jose pasižymėkite visas, net smulkiausias savo išlaidas. Iš pirmo žvilgsnio, gali atrodyti, kad švaistyti laiko dar vienai „Excel“ programos lentelei neverta, tačiau tik sekdami ir žymėdami visas savo išlaidas pamatysite, kurios iš jų kartojasi periodiškai – jas galėsite įtraukti į savo metinį biudžetą. Stebėdami išlaidas galbūt pamatysite, kad kai kurių jų tikrai galite išvengti.

Suplanuokite daugiau negu vieną galimą biudžeto paskirstymo variantą.

Kuriant savo metinį biudžeto paskirstymo planą neapsiribokite vienu variantu. Pagrindiniame biudžete susidėliokite savo pajamas ir išlaidas remiantis turimais skaičiais. Kitus du planuokite kaip geriausią ir blogiausią įmanomą scenarijų. Susiplanuokite, kaip ir kur leisite savo pelną, jeigu jis stipriai viršys planuojamas gauti pajamas. Lygiai taip pat susikurkite taupymo planą, jeigu verslui nepavyks išpildyti užsibrėžtų tikslų. Turėdami visus tris planus galėsite greičiau, lengviau ir produktyviau reaguoti į bet kokią einamuoju laiku susiklosčiusią situaciją.

Ruoškitės ateičiai.

Turėdami laiko atsikvėpti, stiprinkite savo ryšį su klientais, lėtai ir ramiai ieškokite kur atnaujinti savo inventorių, naujų plėtros galimybių. Kuo geriau pasiruošite užimtam sezonui, tuo sėkmingiau eisis Jūsų verslas.
Mes naudojame slapukus tam, kad Jūsų patirtis mūsų svetainėje būtų pati geriausia, ir rinkodaros tikslais. Tęsdami naršymą mūsų svetainėje, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų tvarkymo principais